Curling: Türkiye Birinci Ligi

Curling: Türkiye Birinci Ligi
Curling: Türkiye Birinci Ligi
- Ligde ikinci gün müsabakaları devam ediyor - Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Okuyucu: "EYOF'ta, bütün branşlarda olduğu gibi curlingde de madalya kazanmayı hedefliyoruz"

ERZURUM (AA) - Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen, 2014-2015 sezonu Türkiye Curling Birinci Ligi'nde, ikinci gün müsabakaları devam ediyor.

Yakutiye ilçesindeki Curling Arena'daki müsabakalara, 10 kadın ve 10 erkek takımı katılıyor. Takımlar, müsabakalarda sayı alabilmek için mücadele ediyor.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dilek Okuyucu, gazetecilere yaptığı açıklamada, curlingde Türkiye Birinci Ligi'nin ikinci etap yarışlarını yaptıklarını belirterek, takımların büyük bir özveriyle mücadele ettiğini söyledi.

Okuyucu, 2019 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'ni (?EYOF) Erzurum'a aldıklarına değinerek, "Curling müsabakaları olacak. Kadın ve erkek takımlar olacak, hatta karışık çiftler müsabakalarının yapılması için de gerekli girişimlerde bulunduk. Curling altyapımız iyi. Genç çocuklarımız 2019 yılı için zaten hazırlıklarına başlamışlardı, tabii daha yoğunlaşacağız. EYOF'ta, bütün branşlarda olduğu gibi curlingde de madalya kazanmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası'nda A Grubu'na yükselmeyi, oradan da Dünya Şampiyonası'nda olimpiyat için puan toplamayı amaçladıklarını anlatan Okuyucu, ocak ayında Karışık Çiftler Türkiye Şampiyonası düzenleyeceklerini ve burada şampiyon olan takımın Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'nda temsil edeceğini sözlerine ekledi.

Bugün oynanan müsabakalarda bayanlarda alınan sonuçlar şöyle:

Narman Spor Kulübü-Erzurum Gençlik Spor: 11-1

Yakutiye Gençlik Spor Kulübü-Ali Kahya Spor Kulübü: 12-8

Erzurum Sevgi Spor Kulübü-Kocaeli Gençlik Spor Kulübü: 9-2

TEİAŞ-Çelebi Spor Kubübü: 10-3

Nenehatun Spor Kulübü-Ejder Spor Kulübü: 10-7