Curling: Türkiye İkinci Ligi

Curling: Türkiye İkinci Ligi
Curling: Türkiye İkinci Ligi
- Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen lig müsabakalarına 8'i kadın 20 takım katılıyor - Federasyonun Yönetim Kurulu Üyesi Türkez: "Türkiye'de yeni olmasına rağmen curling branşında önemli mesafe aldık. Uluslararası alanda başarılar gelmeye başladı"

ERZURUM (AA) -  Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen 2015-2016 sezonu Türkiye Curling İkinci Ligi'nde takımlar, dereceye girebilmek için mücadele ediyor.

Yakutiye ilçesindeki Curling Arena'da gerçekleştirilen lig müsabakalarına 8'i kadın 20 takım katılıyor. Sporcular, müsabakalarda sayı alarak takımlarını bir üst lige taşımaya çalışıyor.

Organizasyon kapsamında yarın finalde dereceye girecek takımlar, Birinci Lig'e yükselecek.

Federasyonun Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Türkez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lig müsabakalarının başarılı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Türkiye'de sadece Erzurum'da curling salonu olduğunu hatırlatan Türkez, "Önceki haftalarda Birinci Lig müsabakalarını tamamladık. Bu hafta da İkinci Lig müsabakaları yapıyoruz. Çok iyi bir katılım var. Maçlar oldukça çekişmeli geçiyor. Türkiye'de yeni olmasına rağmen curling branşında önemli mesafe aldık. Uluslararası alanda başarılar gelmeye başladı. Özellikle gençlerde, Avrupa  şampiyonası ve kupasında birincilik, ikinciliklerimiz var" diye konuştu.

Curling Kocaeli Temsilcisi Ata Yetişken de 4 takımla geldiklerini ve en azından birinin Birinci Lig'e çıkması için mücadele ettiklerini anlattı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Kadın

  ,

  Avrupa

  ,

  Lig

  ,

  katılım

  ,

  yönetim

  ,

  2015