DAP, hayvancılığı destekleyecek

DAP, hayvancılığı destekleyecek
DAP, hayvancılığı destekleyecek
ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi, çiftçilere proje desteğinde bulunacak.Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, yaptığı...

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi, çiftçilere proje desteğinde bulunacak.

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, yaptığı açıklamada, kentte hayvancılığın geliştirilmesi ve modern işletmelerin kurulması amacıyla DAP idaresi tarafından çiftçiler için bedelsiz birçok proje hazırlattıklarını belirtti.

Serbest duraklı ve bağlı duraklı büyükbaş besi ve sağmal sığır ahırı projeleri ile Merkez Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından küçükbaş tip ağıl projeleri yapıldığını vurgulayan Altıparmak, yatırım yapmayı planlayan çiftçilerin Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri halinde hiçbir bedel talep edilmeden, imza karşılığı teslim edileceğini bildirdi.

Erzurum'da hayvancılığın geliştirilmesi adına hazırlanan projelerin önemli olduğunun altını çizen Altıparmak, "Serbest duraklı ve bağlı duraklı büyükbaş besi ve sağmal sığır tip ahır projeleri hakkında, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı web sayfasından isteyen çiftçilerimiz bilgi edilebilecek" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Yatırım

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  Modern

  ,

  gıda

  ,

  bedel

  ,

  keçi