Davul zurnalı araç parkı tanıtımı

Davul zurnalı araç parkı tanıtımı
Davul zurnalı araç parkı tanıtımı
- Yakutiye Belediyesi'nin araç parkını tanıttığı törende belediye çalışanları davul zurna eşliğinde Erzurum barı oynadı

ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediyesi'nin araç parkını tanıttığı törende belediye çalışanları davul zurna eşliğinde Erzurum barı oynadı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Üç Kümbetler'de düzenlenen törende AK Parti olarak göreve geldikleri andan itibaren Erzurum'un yaşanabilir bir kent olması için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Temel felsefelerinin hizmet olduğunu vurgulayan Sekmen, "Birbirimizin eksiğini tamamlamak zorundayız. Biz takım çalışması yapıyoruz. El ele vereceğiz ve şehrimizin hizmetine koşacağız. Allah'ın Erzurum'a lütfettiği çok güzel imkanlar var. Eğer biz bu imkanları değerlendirebilirsek hem şehrimiz hem çevre iller bundan istifade edecek" diye konuştu.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut da görevi devraldıkları günden itibaren maaş ödeyemeyen bir belediye iken tarihi eserleri yenilediklerini, kent meydanı yaptıklarını ifade etti.

Çeşitli bölgelerde kentsel dönüşüm yaptıklarını anlatan Korkut, "Ancak tek eksik olduğumuz nokta araç parkımızın oldukça yetersiz olmasıydı. Bu yetersizliğe rağmen başkan yardımcımın gayretleriyle bu açığı kapattık. Bu olumsuz durumu olumlu noktaya getirebilmek için araç parkımızı tamamen değiştirdi" dedi.

Korkut, araç parkını 5,5 milyon liraya yenilediklerini ifade ederek, bu makinelerin kullanacak operatörlere milletin emaneti olduğunu vurguladı.

Açılışta dualarla kurban kesilmesinni ardından belediye çalışanları davul zurna eşliğinde Erzurum barı oynadı. İki belediye çalışanının hançe oyununu plastik çatalla oynamaları dikkati çekti.