Diplomasını almaya torunlarıyla geldi

Diplomasını almaya torunlarıyla geldi
Diplomasını almaya torunlarıyla geldi
- Erzurum'da, Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun olan 52 yaşındaki Arzu Odabaş, çocuk ve torunlarının katıldığı törenle diplomasını almanın mutluluğunu yaşadı - Odabaş: - "30 yılı aşkın süre önceden yarım kalmış bir yolculuğu tamamladım. 4 yıl önce çıkan affı değerlendirmek istedim. Gerçekten aradığımı buldum"

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, Türkçe öğretmenliği bölümünü bitiren 52 yaşındaki Arzu Odabaş, çocuk ve torunlarının katıldığı mezuniyet töreninde diplomasını aldı.

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü'nden bu dönem mezun olan Odabaş, eşi Uğur Köksal Odabaş, çocukları ve 2 torunuyla programın düzenlendiği Nenehatun Kültür Merkezi'ne geldi.

Program öncesi torunlarıyla ilgilenen Odabaş, diploma ve plaketini aldıktan sonra yemin edip kep attı.

Odabaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok mutlu ve heyecanlı olduğunu, Allah'ın kendisine torunlarıyla diploma almayı nasip ettiğini söyledi.

Bunun kendisine ayrı bir mutluluk verdiğini belirten Odabaş, şunları kaydetti:

"Çocuklarım benden önce mezun oldular tabii, diplomalarını aldılar. Bana da çok destek oldular. Aileme bu anlamda teşekkür ediyorum, hep arkamdaydılar. 30 yılı aşkın süre önceki yarım kalmış bir yolculuğu tamamladım. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteyi kazandım ancak evlendiğim için okuma imkanım olmadı, okuyamadım. 4 yıl önce geniş kapsamlı bir af çıktı. Ben de bu affı değerlendirmek istedim. Gerçekten aradığımı buldum."

Okumanın yaşı olmadığına inandığını anlatan Odabaş, "Efendimizin 'Beşikten mezara kadar ilim yapın' buyurduğu gibi ben de ilim yaptım. Bu vecibe gereği burada olduğuma inanıyorum. Rabbim çok şükür, bana bugünleri nasip etti" dedi.

Bundan sonra yoluna devam edeceğini ifade eden Odabaş, sonraki süreçte öğretmenlik yapmayı düşündüğünü ve ihtisas alanında kendini yetiştirmek istediğini dile getirdi.

Odabaş'ın oğlu Muhammet Ensar Odabaş da annesinden daha heyecanlı olduklarını anlatarak, "İlk başlarda hepimiz o heyecanı yaşadık. Vizeler, finaller, sunumlar ve ödevler konusunda destek olmaya çalıştık. Hiçbirimizin beklemediği kadar hırs, istek, azim ve sonuç hepimiz için harika. Ailece çok mutluyuz" diye konuştu.