Doğu Anadolu'da kış

Doğu Anadolu'da kış
Doğu Anadolu'da kış
- Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 19 dereceyle Ağrı'da ölçüldü

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 dereceyle Ağrı'da kaydedildi. 

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sistemi etkisi altındaki bölgede, havanın az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus oluşması bekleniyor.

Bölgede gecenin en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 dereceyle Ağrı'da kaydedildi. Hava sıcaklıkları, diğer bölge illerinde dün gece sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 16, Ardahan'da 14, Erzurum ve Erzincan'da 10, Iğdır'da 5, Tunceli'de 4 dereceye kadar düştü.

Bölgede, günün en yüksek hava sıcaklıklarının ise Iğdır'da 8, Erzincan'da 7, Tunceli'de 4, Ardahan'da 3, Kars'ta 2, Erzurum'da 1, Ağrı'da ise sıfırın altında 1 derece olması bekleniyor.

Karın durduğu bölgede, kent merkezlerindeki kar kalınlıkları Ağrı'da 8, Erzurum'da 4, Ardahan'da 3, Kars'ta 2, Erzurum'daki Konaklı Kayak Merkezi'nde 35, Palandöken Kayak Merkezi'nde 32, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 9 ve Erzincan'daki Ergan Kayak Merkezi'nde 15 santimetre olarak ölçüldü.