Doğu Anadolu'da kış

Doğu Anadolu'da kış
Doğu Anadolu'da kış
- Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 20 dereceyle Ağrı'da ölçüldü

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 20 dereceyle Ağrı'da kaydedildi. 

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, havanın az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus oluşması bekleniyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 20 dereceyle Ağrı'da ölçüldü. Hava sıcaklıkları, diğer bölge illerinde dün gece sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 12, Ardahan'da 16, Erzurum'da 11, Erzincan'da 9 ve Iğdır'da 6 dereceye kadar düştü.

Bölgede, günün en yüksek hava sıcaklıklarının Iğdır ve Erzincan'da 6, Erzurum 2, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 3, Ağrı'da 2, Kars'ta da 1 derece olması bekleniyor.

Kar yağışının durduğu bölgede, kent merkezlerindeki kar kalınlıkları Ağrı'da 8, Erzurum'da 3, Ardahan'da 3, Erzurum'daki Konaklı Kayak Merkezi'nde 35, Palandöken Kayak Merkezi'nde 32, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 9 ve Erzincan'daki Ergan Kayak Merkezi'nde ise 15 santimetre olarak ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus oluşması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar ve ilgilileri, tedbirli olmaları konusunda uyardı.