Doğubayazıt'ta 3 askerin şehit olması

Doğubayazıt'ta 3 askerin şehit olması
Doğubayazıt'ta 3 askerin şehit olması
- Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Uğur Gülmez'in Erzurum'daki babaevine Türk bayrakları asıldı, taziye çadırı kuruldu

ERZURUM (AA) - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde cinnet getiren bir askerin piyade tüfeğiyle aynı nöbet mevzisinde şehit ettiği Piyade Uzman Çavuş Uğur Gülmez'in Erzurum'un Horasan ilçesindeki babaevinde yas var.

Doğubayazıt ilçesinde Gökay Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Şehit Fehmi Altınordu Hudut Bölük Komutanlığı'nda nöbet tutan askerlerden Piyade Çavuş A.B.G'nin cinnet getirmesi sonucu şehit ettiği Gülmez'in (26),  Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'ndeki babaevine Türk bayrakları asıldı, taziye çadırı kuruldu.

Oğlunun ölüm haberini alan ve gözyaşlarına hakim olamayan baba Sadrettin Gülmez, sağlık ekipleri ve askerlerin önünde bekledikleri çadırda taziyeleri kabul etti. Anne Sariye Gülmez ise oğlunun askeri üniformalı fotoğrafına sarılarak ağıtlar yaktı.

Baba Gülmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğluyla en son dün görüştüğünü söyledi.

Gülmez, "Dün sabah saat 10.00 gibi kendisiyle görüştük. Her zaman olduğu gibi hal hatır sorduk. 'İyiyim, ellerinden öperim. Burada rahatım' dedi. İyi o zaman ben de seni akşama tekrar ararım dedim. O da 'Baba burada telefonlar çekmiyor' diye cevap verdi. Ben de akşam tekrar aradım ama kendisine ulaşamadım. Bekardı, kendisi için nişan hazırlığımız vardı" dedi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Gülmez'in mesleğe 2 yıl önce başladığı, ilk görev yerinin de Doğubayazıt olduğu öğrenildi.