Doğu'da kar yağışı

Doğu'da kar yağışı
Doğu'da kar yağışı
- Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 12 dereceyle Ağrı'da ölçüldü

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 12 dereceyle Ağrı'da kaydedildi.

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, İzlanda alçak basınç sisteminin etkisi altında olan bölge genelinde, havanın çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan'da kar, Erzincan ve Iğdır'da yağmur ve karla karışık yağmur, Bitlis, Muş, Hakkari ve Van'da ise aralıklı kar yağışı bekleniyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Hakkari'de 4, diğer illerde sıfırın altında olmak üzere, Ağrı'da 12, Muş'ta 5, Van'da 4, Iğdır ve Ardahan'da 3, Erzurum'da 2, Bitlis, Erzincan ve Kars'ta 1 derece ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Hakkari ve Iğdır'da 7, Van ve Erzincan'da 5, Bitlis'te 3, Erzurum'da 2, Kars'ta 1, Ardahan'da 0, sıfırın altında olmak üzere Muş'ta 2 ve Ağrı'da 6 derece olması tahmin ediliyor.

Kar kalınlıkları, Bitlis'te 56, Muş'ta 23, Iğdır ve Ardahan'da 17, Erzurum'da 16, Ağrı'da 15, Erzincan ve Kars'ta 2, Hakkari ve Van'da 1, Palandöken Kayak Merkezi'nde 98, Konaklı Kayak Merkezi'nde 103, Sarıkamış Kayak Merkezi'nde 72, Ergan Kayak Merkezi'nde 20, Kop Dağı'nda 51 santimetre olarak ölçüldü.