Doğu'da kış

Doğu'da kış
Doğu'da kış
- Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 dereceyle Ardahan'da ölçüldü

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 dereceyle Ardahan'da kaydedildi.

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altında olan bölge genelinde havanın parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli  geçeceği tahmin ediliyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Erzincan ve Van'da 1, diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 19, Kars'ta 17, Ağrı'da 7, Erzurum'da 6, Bitlis'te 5, Muş, Hakkari ve Iğdır'da 3 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Iğdır'da 11, Hakkari'de 8, Erzincan'da 7, Van'da 6, Muş'ta 4, Erzurum'da 3, Bitlis'te 1, Ağrı'da sıfırın altında 2, Kars'ta sıfırın altında 3, Ardahan'da sıfırın altında 4 derece olacağı tahmin ediliyor.

Kar kalınlıkları Bitlis'te 154, Ağrı'da 39, Muş'ta 35, Kars'ta 17, Erzurum'da 23, Ardahan'da 12, Hakkari'de 3, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 140, Erzurum'daki Konaklı Kayak Merkezi'nde 106 ve Palandöken Kayak Merkezi'nde 97, Erzincan'daki Ergan Kayak Merkezi'nde 77 ve Kop Dağı'nda 51 santimetre ölçüldü.

- Bitlis ve Muş'ta 25 köy yolu ulaşıma kapandı

Bu arada, kara yağışı ve tipi yüzünden Muş'ta 20, Bitlis'te 5 köy ile ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekiplerinin karla mücadele çalışması sürüyor.