Doğu'da Sibirya soğukları sürüyor

Doğu'da Sibirya soğukları sürüyor
Doğu'da Sibirya soğukları sürüyor
- Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 24 dereceyle Ardahan'da ölçüldü

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 24 dereceyle Ardahan'da kaydedildi.

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sistemi etkisi altında olan bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu, Erzurum, Erzincan, Ağrı'da puslu ve sisli olması bekleniyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 24, Kars'ta 18, Ağrı'da 16, Erzurum'da 14, Bitlis'te 13, Van'da 11, Hakkari'de 10, Muş'ta 9, Erzincan'da 8, Iğdır'da 6 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının ise Iğdır'da 8, Van'da 4, Hakkari'de 3, Erzincan ve Kars'ta sıfır diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 4, Ardahan'da 3, Muş'ta 2, Bitlis'te bir derece olacağı tahmin ediliyor.

Kar kalınlıklarının Bitlis'te 75, Muş'ta 26, Hakkari'de 25, Van'da 23, Ardahan'da 18, Ağrı'da 12, Erzurum'da 9, Kars'ta 8, Erzincan'da 5, Palandöken Kayak Merkezi'nde 80, Konaklı Kayak Merkezi'nde 75, Kop Dağı Geçidi'nde 51, Sarıkamış Kayak Merkezi'nde 45, Ergan Kayak Merkezi'nde 14 santimetre olarak ölçüldüğü bölgede, gece ve sabah saatlerinde don olayı beklendiği belirtildi.

Yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli ve dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ hadiselerine karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerektiğini ifade eden yetkililer, görüş mesafesinde yaşanacak düşüş nedeniyle ulaşımda aksama olabileceğini bildirdi.