Doğu'da soğuk hava

Doğu'da soğuk hava
Doğu'da soğuk hava
- Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceyle Ardahan'da ölçüldü

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceyle Ardahan'da kaydedildi.

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, İzlanda yüksek basınç sistemi etkisi altında olan bölge genelinde, yer yer buzlanma, don, pus ve sis hadisesi bekleniyor. 

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 15, Ağrı'da 13, Kars'ta 11, Bitlis'te 10, Van'da 9, Muş ve Hakkari'de 8, Erzurum'da 7, Kars'ta 5, Iğdır'da 2  derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının ise Iğdır'da 8, Van'da 5, Hakkari'de 3, Erzincan'da 1, Erzurum, Kars ve Muş'ta 0, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 1, Bitlis'te 2, Ağrı'da 4 derece olması tahmin ediliyor.

Kar kalınlıkları Bitlis'te 75, Muş'ta 26, Hakkari'de 25, Van'da 24, Ardahan'da 23, Ağrı'da 12, Erzurum'da 9, Kars'ta 8, Erzincan'da 6, Palandöken Kayak Merkezi'nde 80, Konaklı Kayak Merkezi'nde 75, Sarıkamış Kayak Merkezi'nde 46, Ergan Kayak Merkezi'nde 16 santimetreye ulaştı.

Yetkililer, yüksek kar örtüsü bulanan eğimli ve dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ hadiselerine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirtti.