Doğu'da soğuk hava

Doğu'da soğuk hava
Doğu'da soğuk hava
- Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceyle Ardahan'da ölçüldü

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceyle Ardahan'da kaydedildi.

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altında bulunan bölgede havanın parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. 

Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 15, Kars'ta 9, Ağrı'da 7, Bitlis ve Erzurum'da 5, Iğdır, Van, Hakkari ve Erzincan'da 4, Muş'ta 3 derece ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Van, Hakkari ve Erzurum'da 6, Ağrı ve Kars'ta 5, Bitlis ve Ardahan'da 3, Muş'ta 1 derece olması tahmin ediliyor.

Kent merkezlerinde kar kalınlıkları ise Bitlis'te 63, Muş'ta 22, Ardahan'da 15, Erzurum'da 11, Van ve Ağrı'da 5, Hakkari'de 3, Kars'ta 2 Kop Dağı'nda 55, kayak merkezlerinde ise Erzurum'daki Palandöken'de 87, Konaklı'da 77, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe'de ise 72 santimetre ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, sis, pus, buzlanma ve don olayı ile yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli, dik yamaçlarda yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyarıda bulundu.