Doğu'da soğuk hava

Doğu'da soğuk hava
Doğu'da soğuk hava
- Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 13 dereceyle Ardahan'da ölçüldü

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 13 dereceyle Ardahan'da kaydedildi.

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, yüksek basınç sisteminin etkisi altında olan bölgede havanın sabah saatlerinde az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu olması tahmin ediliyor.

Öğleden sonra Erzincan ve çevresinde yağmur,  akşam saatlerinden sonra Erzurum ve kentin kuzey batı kesimlerinde kar yağışı bekleniyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 13, Ağrı'da 10, Kars'ta 9, Bitlis'te 8, Van ve Muş'ta 5, Erzincan'da 4, Erzurum, Iğdır ve Hakkari'de 3 derece ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Iğdır'da 15, Erzincan'da 10, Van'da 8, Hakkari'de 6, Bitlis'te 5, Muş, Erzurum ve Ağrı'da 4, Kars'ta 2, Ardahan'da da sıfırın altında 4 derece olması tahmin ediliyor.

Kar kalınlıkları, Bitlis'te 59, Muş'ta 22, Erzurum'da 9, Ağrı'da 5, Van'da 4, Kars'ta 2, Hakkari'de 1, Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi'nde 87, Konaklı Kayak Merkezi'nde 77, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 72 santimetre ölçüldü.

Yetkililer, bölge genelinde buzlanma, don olayı ve yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli dik yamaçlarda yaşanabilecek olası çığ tehlikesine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirtti.