Doğu'da soğuk hava

Doğu'da soğuk hava
Doğu'da soğuk hava
- Bölgede, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 16 dereceyle Ağrı'da ölçüldü

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 16 dereceyle Ağrı'da kaydedildi.

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, havanın parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin edilen bölge genelinde, hava sıcaklığında 2 ile 4 derecelik artış bekleniyor.

Rüzgarın değişik yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi beklenirken, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 16, Ardahan 13, Kars'ta 11, Erzurum'da 9, Bitlis'te 6, Muş ve Erzincan'da 5, Van ve Hakkari'de 3, Iğdır 2 derece ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Iğdır'da 14, Erzincan'da 13, Hakkari'de 11, Van'da 8, Muş'ta 7, Bitlis'te 4, Erzurum'da 3, Kars, Ardahan ve Ağrı'da 2 derece olacağı tahmin ediliyor.

Kar kalınlıkları ise Bitlis'te 77, Ağrı'da 32, Erzurum'da 17, Muş'ta 12, Ardahan'da 5, Kars'ta 4, Palandöken Kayak Merkezi'nde 98, Konaklı Kayak Merkezi'nde 102, Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 140, Ergan Kayak Merkezi'nde 77, Kop Dağı'nda 51 santimetre ölçüldü.

Bölge genelinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşlardan tedbirli olmalarını isteyen yetkililer, yer yer yaşanacak pus ve sis hadiselerinin görüş mesafesini daraltacağı konusunda uyarıda bulundu.