Doğu'da soğuk hava

Doğu'da soğuk hava
Doğu'da soğuk hava
- Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 3 dereceyle Erzurum ve Ağrı'da ölçüldü

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 3 dereceyle Erzurum ve Ağrı'da kaydedildi.

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, yüksek basınç sistemi etkisi altında olan bölge genelinde havanın az bulutlu, zaman zaman çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yer yer yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların Erzurum, Ardahan, Kars ve Ağrı'da yağmur ve karla karışık yağmur, Iğdır ve Erzincan'da ise yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Iğdır'da 6, Muş'ta 4, Hakkari'de 3, sıfırın altında olmak üzere Erzurum ve Ağrı'da 3, Erzincan'da 2, Van, Kars ve Ardahan'da 1, Bitlis'te 0 derece ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıkları da Iğdır'da 17, Erzincan, Muş ve Hakkari'de 10, Van'da 9, Bitlis'te 7, Erzurum ve Ağrı'da 5, Ardahan'da 3, Kars'ta 2 derece olacak.

Kar kalınlıkları Bitlis'te 44, Ağrı'da 22, Erzurum'daki Konaklı Kayak Merkezi'nde 95, Palandöken Kayak Merkezi'nde 90, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 80, Erzincan'daki Ergan Kayak Merkezi'nde 72, Kop Dağı'nda 46 santimetre ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığındaki artışa bağlı olarak yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli ve dik yamaçlarda çığ tehlikesi beklendiğini, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.