Doğuda soğuk hava

Doğuda soğuk hava
Doğuda soğuk hava
- Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceyle Bitlis'te ölçüldü.

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceyle Bitlis'te ölçüldü.

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkilileri, bölgede havanın parçalı bulutlu geçeceğini, sabah ve akşam saatlerinde ise buzlanma ve donla birlikte pus ve yer yer sis hadisesi beklendiğini bildirdi.

Bölge genelinde sabah ve akşam saatlerinde buzlanma, sis ve don beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olması gerektiği belirtildi.

Yetkililer yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli ve dik yamaçlarda çığ tehlikesi beklendiğini, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini kaydetti.

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere, Bitlis'te 7, Erzurum ve Ardahan'da 6, Kars'ta 4, Erzincan ve Ağrı'da 2, Van ve Hakkari'de 1, sıfırın üzerinde olmak üzere Muş'ta 1 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıkları da Erzincan ve Iğdır'da 12, Hakkari'de 10, Van'da 7, Muş'ta 6, Erzurum, Ağrı ve Bitlis'te 5, Ardahan'da 4 derece olarak tahmin ediliyor.

Kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları ise Konaklı Kayak Merkezi'nde 95, Palandöken Kayak Merkezi'nde 90, Sarıkamış Kayak Merkezi'nde 80, Ergan Kayak Merkezi'nde 72, Kop Dağı'nda 46 santimetre olarak ölçüldü.