Doğu'da yoğun kar yağışı

Doğu'da yoğun kar yağışı
Doğu'da yoğun kar yağışı
- Kar yağışının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki bazı illerde kar kalınlığı 155 santimetreye ulaştı - Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 10 dereceyle Ardahan ve Erzincan'da ölçüldü

ERZURUM (AA) - Yoğun kar yağışının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 10 dereceyle Ardahan ve Erzincan'da ölçüldü.

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, İzlanda alçak basınç merkezinin etkisi altındaki bölgede kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Yoğun kar yağışının gerçekleştiği bölgede, yollarda buzlanma ve don olayı meydana geldi. Sürücüler karla kaplı yollarda ilerlemekte güçlük çekiyor.

Belediye , özel idare ve karayolları ekiplerince, yollarda karla mücadele ve tuzlama çalışması yapılıyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ardahan ve Erzincan'da 10, Ağrı'da 9, Kars'ta 8, Erzincan ve Bitlis'te 6, Muş ve Hakkari'de 4, Van'da 3 ve Iğdır'da 1 derece kaydedildi.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Van'da 1, Iğdır'da 4, diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Erzincan ve Hakkari'de 1, Muş ve Bitlis'te 2, Ardahan'da 3, Ağrı'da 4, Ağrı ve Iğdır'da 3, Erzurum ve Kars'ta 6 derece olması tahmin ediliyor.

Bölgede hava sıcaklıklarında yarından itibaren 7 ila 10 derece düşüş bekleniyor.

Kar kalınlıkları Bitlis'te 155, Hakkari'de 32, Kop Dağı'nda 51, Ardahan ve Erzincan'da 24, Erzurum'da 22, Ağrı'da 20, Muş'ta 13 ve Kars'ta 6 santimetre ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, çatılardan kar kütlesi düşmesi, yollarda buzlanma ve don olayıyla tipiye karşı dikkatli ve tedbirli olunması için vatandaşları uyardı.