Dünya Çocuk Hakları Günü

Dünya Çocuk Hakları Günü
Dünya Çocuk Hakları Günü
- Erzurum'da etkinlik düzenlendi

ERZURUM (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü birliğiyle  Dünya  Çocuk Hakları Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Programa Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdülhakimoğulları, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Tufan Akkar, çocuk yetiştirme yurtları ve çocuk yuvalarında kalan çocuklar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Abdülhakimoğulları, Yakutiye Medresesi önünde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Erzurum'da çocuk hakları ile ilgili önemli çalışmalara imza atıldığını söyledi.

 Abdülhakimoğulları, Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin uygulanması için Birleşmiş Milletler (BM) tarafından üye ülkelerde çocuk hakları ile ilgili gelişmeleri takip etmek üzere Çocuk Hakları Komitesi'nin kurulduğunu belirtti.

Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda ziyaretler yapan bu komitenin çocuk haklarına dair anlaşmayı tanıtmayı amaçladığını ifade eden Abdülhakimoğulları, komitenin yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Abdülhakimoğulları, "Vizyonumuz ülkemizi, hayallerini gerçeğe, mutluluğunu yüzüne, sesini kürsüye taşıyabilen çocukları olan, rol model bir ülke haline getirmektir" dedi.

9. Kolordu Komutanlığı Bando Takımı'nın konser verdiği etkinlik, meydanda kurulan stantlarda çocuk hakları konusunda bilgilendirme broşürü dağıtılması ve çocuklara hediyeler verilmesiyle sona erdi.