Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
ERZURUM (AA) - AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Sevüktekin, mesajında, 3...

ERZURUM (AA) - AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sevüktekin, mesajında, 3 Aralık'ın, engellilere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın daha da artması açısından anlamlı bir tarih olduğunu belirterek, bu bilinç ve farkındalığın yılın sadece bir günü değil, her gün, her saat, her dakika olması gerektiğini vurguladı.

Engellilerin toplum hayatında varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmalarının, engelli ya da engelsiz herkesi zenginleştireceğini ve güçlendireceğini belirten Sevüktekin, şunları kaydetti:

"Engelli kardeşlerimiz ve onlara destek olan aileleri, günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü engeli aşmak için çaba sarf ederken, engelsizlerin de kendisinden kaynaklanan her türlü engeli fark etmesi ve bu engelleri ortadan kaldırmak için gerekli toplumsal hareketi başlatması gerekmektedir. Lütfen, bir durumun tedbirini almak için o durumun başımıza gelmesini beklemeyelim. Hepimiz bilelim ki bugün engelsiz olsak da yarınımızı kimse garanti altına alamaz. Dolayısıyla hepimiz, herhangi bir engelin her an başımıza gelebileceğinin farkında olalım."

Son yıllarda engelli vatandaşların gerekli yaşam standartlarına ulaşması ve onları sosyal hayatla iç içe kılabilmek adına her türlü çalışmaları yaptıklarını ve yapmaya devam ettiklerini de vurgulayan Sevüktekin, "Bununla birlikte daha yapılması gereken çok olduğunun da bilincindeyiz. Biz kamu kurum ve kuruluşlarımızla Aziziye ilçemizdeki engelli kardeşlerimizin karşısına çıkabilecek her türlü engeli aşılabilir hale getirmek istiyoruz" ifadesini kullandı.