Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik

Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik
Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik
- Erzurum'da, üniversite öğrencisi Çakıroğlu'nun öldürülmesini protesto etmek için yapılan yürüyüşün ardından çıkan olaylarda 3 kişiyi bıçakla yaraladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 kişiden biri tutuklandı

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesini protesto etmek amacıyla düzenlenen yürüyüşün ardından çıkan olaylarda 3 kişiyi bıçakladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişiden biri tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, 22 Şubat Pazar günü Mahallebaşı semtinde 3'ünün bıçakla olmak üzere 6 kişinin yaralandığı olayın ardından çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, çevredeki MOBESE ve yeri kameralarını inceledi.

Yürütülen çalışma sonucunda 3 kişinin bıçaklanmasıyla ilgisi bulunduğu belirlenen M.D. ve S.A, gözaltına alındı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden S.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, M.D. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

- "Olayla bir ilgimiz yok"

Olayda yaralananlardan Mehmet Sait Şenol'un kardeşi Sıddık Şenol, yaptığı açıklamada, saldırı sırasında kapının önündeki tezgah üzerinde bulunan eşyalarını toparlamak için dışarı çıktığını ve bu sırada darbedildiğini ileri sürdü.

Bu olayla yakından uzaktan herhangi bir ilgilerinin bulunmadığını iddia eden Şenol, "Bana atılan tekme sonucu yere düştüm. Ağabeyim de beni yerden kaldırmak isterken bıçaklandı. Bıçaklanan diğer kişi de ziyaret amaçlı bu semtte bulunmaktaydı. O da araya gireyim derken bıçaklandı. Burada yaşayan insanların parti veya herhangi bir şeyle yakından uzaktan alakası yok. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Herhangi bir ilgimiz olmamasına rağmen ağabeyim ve bizi ziyarete gelen bir arkadaşımız yaralandı."

Öte yandan, iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerinde de Mehmet Sait Şenol'un bıçaklandıktan sonra yakınlarına durumu anlatması ve araca bindirilerek hastaneye götürülmesi yer alıyor.