Elektrik kesintileri

Elektrik kesintileri
Elektrik kesintileri
- Aras EDAŞ Genel Müdürü Akbaş: "7 il ve 55 ilçeden sorumluyuz. Bir saat 15 dakikalık kesinti bütün illerimizi etkiledi maalesef. Sorumluluk sahamızdaki tüm illere elektrik vermeye başladık" - "Enerji geldikten sonra peyderpey önce acil ihtiyacı olan hastanelerimizden ve diğer acil ihtiyacı olan birimlerimizden başlamak üzere enerjileri besliyoruz"

ERZURUM (AA) - Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (EDAŞ) Genel Müdürü Fikret Akbaş, bir saat 15 dakikalık kesintinin ardından sorumluluk bölgeleri olan Erzurum, Erzincan, Ardahan, Ağrı , Kars, Iğdır ve Bayburt illerine elektrik vermeye başladıklarını söyledi.

Akbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aras EDAŞ A.Ş'nin 7 il ve 55 ilçeden sorumlu olduğunu belirterek, kesintiden dolayı bölgede şu ana kadar olumsuzluk yaşanmadığını ifade etti.

Kesintinin nedenini henüz bilmediklerini belirten Akbaş, "7 il ve 55 ilçeden sorumluyuz. Bir saat 15 dakikalık kesinti bütün illerimizi etkiledi maalesef. Sorumluluk sahamızdaki tüm illere elektrik vermeye başladık" diye konuştu.

Akbaş, şunları kaydetti:

"Enerji geldikten sonra peyderpey önce acil ihtiyacı olan hastanelerimizden ve diğer acil ihtiyacı olan birimlerimizden başlamak üzere enerjileri besliyoruz. Şu ana kadar da hemen hemen her yeri beslemiş durumdayız. Sorumluluk sahamızdaki tüm illere elektrik vermeye başladık. Enerjilerini peyderpey veriyoruz. Sistemdeki arızanın tekrar edeceğini zannetmiyorum. Şu anda herhangi bir olumsuzluk yok."

Kesintinin Türkiye genelinden olduğunu ilgili birimlerden öğrendiklerini vurgulayan Akbaş, "Ancak onlarla görüştüğümüz saatlerde kesintinin nedeni hakkında bilgi sahibi değillerdi. Arkadaşlarımız süratle konuyla ilgilendiler. Birazdan inşallah sağlıklı rapor alırız" ifadesini kullandı.