Elektrik kesintileri

Elektrik kesintileri
Elektrik kesintileri
- Aras EDAŞ Genel Müdürü Akbaş: "Enerjinin geri dönüş aşamasında hepsini aynı anda besleyemiyorlar. Enerji verirken bazen bu tür şeyler yapılabiliyor. Yeniden beslemeden kaynaklanan kesintidir"

ERZURUM (AA) - Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (EDAŞ) Genel Müdürü Fikret Akbaş, enerji beslemesi için kesinti yapıldığını belirtti.

Akbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sorumluluk alanlarında elektrik kesintisi yaşanmaya başladığını ifade ederek, bunun sistemi beslemek için bir çalışma olabileceğini dile getirdi.

Türkiye genelinde en erken beslenen bölgelerin İzmir , İstanbul , Ankara olduğunu belirten Akbaş, "Hala bazı bölgelerde, enerji yok diye biliyoruz ama bizim bölgemiz kısmen rahatladı. Bir dalgalanma olacaktır" dedi.

Kesintinin ne kadar süreceğini tahmin edemediklerini dile getiren Akbaş, "Sistemi beslemek için kısmi dalgalanmalardır. Enerjinin geri dönüş aşamasında hepsini aynı anda besleyemiyorlar. Enerji verirken bazen bu tür şeyler yapılabiliyor. Yeniden beslemeden kaynaklanan kesintidir" diye konuştu.