En az ilgi "jimnastik" dalına oldu

En az ilgi "jimnastik" dalına oldu
En az ilgi "jimnastik" dalına oldu
ERZURUM(AA) - Yakutiye Belediyesinin açtığı Yaz Spor Okulları'nda boks, jimnastik, futbol, buz pateni ve yüzme dalları arasında en az müracaat...

ERZURUM(AA) - Yakutiye Belediyesinin açtığı Yaz Spor Okulları'nda boks, jimnastik, futbol , buz pateni ve yüzme dalları arasında en az müracaat jimnastiğe yapıldı.

Belediyenin çocuklara karne hediyesi olarak açtığı Yaz Spor Okulları devam ediyor. Boks, jimnastik, futbol, buz pateni ve yüzme dallarında faaliyet gösteren kursta 30 öğrenciyle en az ilgiyi jimnastik gördü.

Katılımcının az olmasını birebir ilgilenme konusunda avantaj olduğunu belirten kurs eğitmeni İsmail Güler, "Jimnastik, çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda estetik bir görüntüye sahip olmalarına da yardımcı olur. Çocukların boylarına göre kilo ve vücut kas kitlesini dengeler, bu nedenle ailelerin jimnastik konusunda hassas olmalarını önemle istiyoruz. Belediye Başkanımız Ali Korkut'un açmış olduğu yaz spor okulları bu anlamda da çok önemli" dedi.

Jimnastiğe ilginin az olmasının nedenini yeterli bilgilendirmenin yapılmamas olarak değerlendiren Belediye Başkanı Ali Korkut da "Biz ayrı ayrı dallarda çocuklarımıza karne hediyesi adıyla böyle bir organizasyon yapıyor, spor için gerekli malzemeleri sağlıyoruz. Ayrıca servis imkanı da sunuyoruz. Uzman eğitmenler eşliğinde çalışmalar yapılıyor. Ailelerin de bu fırsatları iyi değerlendirmesi gerekir. Çocuklarımız iyi bir tatil geçirirken, gelecek yaşamlarını şekillendirecek bir alandan da geçmiş oluyorlar" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Tatil