"En tatlı" satranç takımı

"En tatlı" satranç takımı
"En tatlı" satranç takımı
- Erzurum'da bir pastahanenin çikolatadan ürettiği satranç takımında oynanan oyunda, rakipler birbirlerinin oyun dışına ittikleri taşlarını afiyetle yiyor - İşletme müdürü Öztürk: - "Bu oyunda, rakip tarafından yenilen taş, gerçekten yeniyor. Bu durum gün geçtikçe işletmemizde olağan hale gelmeye başladı, farklı bir müşteri portföyümüz oluştu. Sırf çikolatadan satranç oynamaya gelen müşterilerimiz var"

ERZURUM (AA) - HADİ ŞENGÜL - Erzurum'da bir pastanenin çikolatadan ürettiği satranç takımı, tutkunları için farklı bir keyfe dönüşüyor.

Erzurum'da bir pastanede, çikolatadan özel olarak ürettiği satranç takımları ile fark yaratmayı başardı. Satranç tutkunlarına şahı, veziri, fili, atı, kalesi ve piyonuyla çikolatadan yapılmış takımların sunulduğu pastanede, bu takımlarla maç yapan satrançseverler, rakiplerinin oyun dışında bıraktıkları her bir taşını afiyetle yiyebiliyor. 

"En tatlı satranç oyunu" sloganıyla farklı bir aktivite olarak öne çıkan uygulama, müşteriler tarafından giderek bir tutku haline dönüşmeye başladı. 

- "Turnuva talepleri gelmeye başladı" 

İşletmenin müdürü Yunus Emre Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işletmelerinde satılan çikolataları kendilerinin ürettiğini söyledi.

İmalathanelerinde farklı şekillerde ürettikleri çikolataları, pastanelerinde sattıklarını belirten Öztürk, "Bunu yaparken satranç takımı halinde de çikolatalar ürettik ve bunları da pastanemizde satışa sunduk. Derken pastanemiz üzerinde bulunan kafemizde müşterilerimiz bu çikolataları alarak oyun oynamaya başladı" dedi. 

Öztürk, uygulamanın müşterileri tarafından büyük bir beğeniyle karşılandığını ifade ederek, şunları kaydetti: 

"Bu oyunda, rakip tarafından yenilen taş, gerçekten yeniyor. Bu durum gün geçtikçe işletmemizde olağan hale gelmeye başladı, farklı bir müşteri portföyümüz oluştu. Sırf çikolatadan satranç oynamaya gelen müşterilerimiz var artık. Hatta bazı müşterilerimiz, satranç turnuvası düzenlememizi istiyor. Biz de müşteri memnuniyetini düşünerek bu talebe cevap vermeyi düşünüyoruz. Bu durum, Erzurum'da farklı bir aktivite olarak ortaya çıktı. Hem biz memnunuz hem de müşterilerimiz."