Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, "Engelliler Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Altıparmak, mesajında, Birleşmiş Milletler'in...

ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, "Engelliler Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Altıparmak, mesajında, Birleşmiş Milletler 'in üyesi olan tüm ülkelerde her yıl 10-16 Mayıs haftasının, "Engelliler Haftası" ve 10 Mayıs tarihinin de "Engelliler Günü" kabul edildiğiini anımsattı. 

Erzurum'da başta Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü olmak üzere ilgili kurumlar tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirten Altıparmak, şunları kaydetti:

"Toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engellilere, her kesiminin sahip çıkması, onların topluma kazandırılmaları ve kimseye muhtaç olmadan üretken duruma gelmeleri için gereken çalışmaların yapılması, desteğin verilmesi ve istihdam imkânlarının da yaratılması gerekmektedir. 10-16 Mayıs tarihleri arasındaki 'Engelliler Haftası' nedeniyle, ülkemiz genelinde olduğu gibi, Erzurum ve ilçelerinde de engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla, bu sorunların çözümüne yönelik çeşitli faaliyetlere yer verilmektedir. Valiliğimizce de engelli yurttaşlarımızın karşılaştıkları sorunların çözümü ve onların yaşamlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapılmaktadır. Hafta dolayısıyla, engelli yurttaşlarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yaşam diliyorum. Bu haftanın engelli yurttaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunması ve engellilerimizle diğer yurttaşlarımızın kaynaşmalarını temenni ediyorum."