ER-VAK'tan liderlere Yanıkdere daveti

ER-VAK'tan liderlere Yanıkdere daveti
ER-VAK'tan liderlere Yanıkdere daveti
ERZURUM (AA) - Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, seçim öncesi Erzurum'a gelecek siyasi parti liderlerini, Ermeni çetelerinin yaptığı...

ERZURUM (AA) - Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, seçim öncesi Erzurum'a gelecek siyasi parti liderlerini, Ermeni çetelerinin yaptığı katliamı görmeleri için Yanıkdere Şehitliğini görmeye davet etti.

Güzel, yaptığı yazılı açıklamada, asılsız soykırım iddialarıyla ilgili, başta Papa olmak üzere, Avrupa Parlamentosu ve Revan'da toplanan bazı ülke liderlerinin yaptığı ön yargılı ve iftira dolu beyanatlarını 24 Nisan günü hayretle izlediklerini hatırlattı.

Haklılığımızı dünya kamuoyuna anlatamadığımızı vurgulayan Güzel, şunları kaydetti:

"Sevk ve İskan Kanunu 27 Mayıs 1915 yılında çıkarıldı. 1916-1918 yılları arasında Ermeni çeteleri Erzurum'da soykırım yaptı. 52 bin Müslüman Türk'ü katlettiler. 1910-1922  yılları arasında bölgede 523 bin 955 Müslüman Türk şehit edildi. Bu katliamlar resmi belgelerde yer almaktadır. 1918 yılında Erzurum'da, Ermeni çeteleri 3 bin Müslüman Türkü yol temizletme bahanesiyle götürüp katletti. Yanıkdere Şehitliği bu katliamın en somut örneklerinden biri. 27 Mayıs'ta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ı Yanıkdere Şehitliğinde görmek istiyoruz. Yaklaşan genel seçim arifesinde şehrimize gelecek olan siyasi parti başkanlarının da bu hassasiyeti göstermelerini ve Yanıkdere şehitliğine uğramalarını bekliyoruz."