Erzurum 500 bin çiçekle renklenecek

Erzurum 500 bin çiçekle renklenecek
Erzurum 500 bin çiçekle renklenecek
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılı içinde kenti 500 bin çiçekle renklendirecek.Büyükşehir belediyesi Havuzbaşı, Sigorta...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılı içinde kenti 500 bin çiçekle renklendirecek.

Büyükşehir belediyesi Havuzbaşı, Sigorta Kavşağı, Üniversite Kavşağı, Aziziye Parkı başta olmak üzere kentteki orta refüjlere ve ana arterlere petunya, begonya, kadife, horozibiği, yıldız ve ateş çiçeği dikimi gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum'u daha yeşil ve rengarenk bir şehir haline getirmek için başta ana arterler, kavşak ve parklar olmak üzere kente 500 bin çiçeğin dikileceğini açıkladı.

Erzurum'un, ulaşım olanakları, çağdaş yaşam mekanları, yeşil alanlarıyla huzur içerisinde yaşanılan bir kent haline gelmesi ve estetik bir görünüme kavuşturulması için çalıştıklarını kaydeden Sekmen, "Bu çiçeklerin yaklaşık 200 bininin dikimi yapıldı, geri kalan çiçeklerin dikimine ise hızla devam edilmektedir. Bizim, işimiz gücümüz Erzurum. Göreve başladığımızdan bugüne kadar Erzurum'da hızlı bir şekilde değişim ve dönüşüm çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Hemşehrilerimin huzur içerisinde modern bir Erzurum'da yaşamaları için personelimiz kışın en soğuk günlerinde, yazın en sıcak günlerinde 7 gün 24 saat esasıyla çalışmalarını sürdürüyor" diye konuştu.