Erzurum AVM'de isim değişikliği

Erzurum AVM'de isim değişikliği
Erzurum AVM'de isim değişikliği
- Palandöken'de kurulan Erzurum AVM'nin ismi "Forum Erzurum" olarak değiştirildi

ERZURUM (AA) - Türkiye 'de perakende platformunda hizmet veren Multi ve Qubicon şirketlerinin birleşerek Multi Turkey'i oluşturmalarının ardından, Qubicon portföyünde yer alan Erzurum AVM'de Forum ailesine katılarak "Forum Erzurum" adını aldı.

Forum Erzurum Genel Müdürü Ahmet Çakmak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Multi Turkey'in Türkiye'de Erzurum'la birlikte 13 ilde Forum Alışveriş Merkezleri çatısı altında hizmet verdiğini söyledi.

Çakmak, "Her bir Forum AVM, sunduğu alışveriş ortamı ve marka karmasının yanı sıra, eğlence konseptleri ve düzenlediği etkinliklerle de bulundukları şehirde, adeta bir yaşam merkezi olarak faaliyet gösteriyor. Forum AVM'lerde yaklaşık bin kişiye istihdam olanağı sağlanıyor. Bu sayı yeni açılacak AVM'lerle daha da artacak" dedi.

Alışveriş, sinema , lezzet ve eğlenceyi aynı çatı altında buluşturarak müşterilerine hizmet veren Forum Erzurum'un 2014 yılında 7,8 milyon ziyaretçi sayısına ulaşarak, 200 milyon lira ciro elde ettiğini belirten Çakmak, 2015'te 8 milyon ziyaretçi sayısını yakalamaya çalışan firmanın ciro beklentisinin ise 220 milyon lira olarak hedeflendiğini kaydetti.

Nisan ayında 14 üncü Forum AVM'nin  Diyarbakır 'da açılacağını sözlerine ekleyen Çakmak, 2016'da Adana ve Elazığ'da da Forum AVM açılmasının hedeflendiğini bildirdi.