Erzurum Büyükşehir Belediyesi:

Erzurum Büyükşehir Belediyesi:
Erzurum Büyükşehir Belediyesi:
- "Belediyemize karşı algı oluşturmak için yayın yapanlara karşı her türlü hukuki müracaatlar yapılacak ve bunlar tarafımızdan titizlikle takip edilecektir."

ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediyesi, belediyeye karşı algı oluşturmak için yayın yapanlara karşı her türlü hukuki müracaatın yapılacağını bildirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, ulusal bir gazetede 29 Nisan'da Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bir haber yayınlandığı anımsatıldı.

Haberin "yalan olduğu" vurgulanan açıklamada, "Yayında belirtilen ve Büyükşehir Belediyesi Palandöken Anonim Şirketi tesislerinin bulunduğu alanda, Büyükşehir Belediyesine ait hurda araba ve makineleri, ESKİ Genel Müdürlüğüne ait muhtelif ebatlarda boru ve Palandöken A.Ş. ye ait muhtelif hurdalar bulunmakta olup, halen söz konusu hurdalar alanda bulunmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Haberde belirtilen alandan hiçbir şekilde hurda satışı yapılmadığı ifade edilen açıklamada, Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 25 Nisan'da düzenlenen ve müştekiler tarafından da imzalanan her iki tutanakta da hurda çıkışı-satışı yapılmadığının teyit edildiği ve bu konuda tutanakların mevcut olduğu bildirildi.

Yayında yer alan fotoğrafın ise Büyükşehir Belediye Tesislerinde değil başka bir yerde çekilen fotoğraf olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Müşteki dernek başkanının ifadeleri gerçeği yansıtmamakta olup, iş bu algı operasyonunun parçası olduğu tarafımızdan müşahede edilmektedir. Hatta dernek başkanının belediyemizden bir takım talepleri olup, bu taleplerin karşılanmadığı sebebiyle de böyle bir algı operasyonuna malzeme olduğu da düşünülmektedir. Yayında bahsedilen tırların, o anda belediye tesislerine beton elemanları aparatlarını indirmekte olan tırlar olduğu da aşikardır. Yani malzeme indiren tırlar, malzeme yüklemiş gibi gösterilmiştir. Yayında bahsedilen alan belediyemizin ve bağlı kuruluşlarının hurdalarının da depolandığı bir alandır. İdare karar verdiği takdirde burada yer alan hurdaların satışı hukuki yöntemlerle yapılacak ve herkese duyurulacaktır. Belediyemize karşı algı oluşturmak için yayın yapanlara karşı her türlü hukuki müracaatlar yapılacak ve tarafımızdan titizlikle takip edilecektir."