Erzurum Büyükşehir Belediyesinden hatıra ormanı

Erzurum Büyükşehir Belediyesinden hatıra ormanı
Erzurum Büyükşehir Belediyesinden hatıra ormanı
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesince oluşturulacak hatıra ormanı için ilk fidanlar dikildi.Abdurrahman Gazi Türbesi etrafındaki arazide...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesince oluşturulacak hatıra ormanı için ilk fidanlar dikildi.

Abdurrahman Gazi Türbesi etrafındaki arazide oluşturulması planlanan 10 bin ağaçlık hatıra ormanı için düzenlenen fidan dikim törenine katılan Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, konuşmasında,  genç ölümler ve şehadetlerden ızdırap duyduklarını söyledi.

Buna rağmen hayatın devam ettiğini ve herkesin iyi hizmet beklediğini dile getiren Altıparmak, şöyle konuştu:

 

"Bunlar çok güzel, arzu edilen hizmetler. Şehirde yapılan çok güzel hizmetler var. Sayın Başkan 'a, huzurunuzda teşekkür ediyorum. Lütfen Erzurumlu olarak kentin sakini değil, sahibi gibi davranın. Hizmetlere destek verin, yapılmayanı da 'Neden yapmıyorsunuz' diye sorgulayın. Bu sorgulamayı ancak kentin sahibi olan yapar. Sadece başkanımızı değil, valiyi, bölge müdürlerini, rektörleri, 'Neden yapılmıyor' diye sorgulayın."

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de büyük millet ve devletlerin şehitleri olduğunu ve olacağını ifade ederek, "Hatıra ormanı yaparak, doğanlara, ölenlere, evlenenlere ve şehit olanlara bir hatıra fidanı dikiyoruz. İnşallah bu bölgeyi ağaçlandırmayı hedefliyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından, şehitler, evlenenler, yeni doğan ve vefat edenler adına yaklaşık 850 fidan, ilkokul öğrencilerinin katılımıyla dikildi.