Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin altyapı çalışmaları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin altyapı çalışmaları
Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin altyapı çalışmaları
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nce (ESKİ), İPA Projesi kapsamında Bosna Caddesi, Atatürk...

ERZURUM (AA) - Erzurum  Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nce (ESKİ), İPA Projesi kapsamında Bosna Caddesi, Atatürk Bulvarı, Eşref Bitlis Bulvarı ve 100. Yıl Polis Bulvarı'nda dere rehabilitasyonu ile yağmur suyu ve atık suların ayrılması için betonarme kutu menfez yapılıyor.

Yağmur yağdığında ve karlar eridiğinde oluşan su baskınlarının maddi hasara ve ölüm tehlikesine neden olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yapılan çalışmayla altyapı sorunlarının ortadan kalkacağını ifade etti.

Projenin keşif bedelinin 2 milyon 370 bin 504 avro olduğunu kaydeden Sekmen, dere rehabilitasyonuyla, Çaykara ve Bosna derelerinin devamı olan ve Yukarı Kayakyolu semtine doğru giden eski kutu menfezin rehabilitasyonunun yapılacağını ve dereye bağlı kanalizasyon hatlarının ayrılarak mevcut şebekeye bağlanacağını belirtti.

Sekmen, Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bu yeni menfezin, Kayakyolu semtinden aşağıya gelen ve Buhara Hastanesi civarında su baskınlarına neden olan yağmur sularını toplayacağını ve bu civardaki yağmur suyu sorununu çözeceğini ifade etti.