Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları
Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehre yeni bir prestij caddesi kazandırmak için çalışmalara başladı.Kente modern ve estetiksel görünüm...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehre yeni bir prestij caddesi kazandırmak için çalışmalara başladı.

Kente modern ve estetiksel görünüm kazandırmak için şehir merkezi ve ilçelerdeki tarihi yerleri restore eden belediye, Gülahmet semtinde bulunan Tahtacılar Caddesi'nde prestij caddesi oluşturacak.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in talimatıyla bölgeye konuşlanan ekipler, Tahtacılar Prestij Caddesi'ndeki 12 bin metrekarelik alana 6 bin ton asfalt döktü.

950 metre andezit bordür, bin 180 metrekare andezit döşemenin yapılacağı caddenin, 450 metrelik yağmur suyu hattı da yenilendi.

Tahtacılar Prestij Caddesi'ne ayrıca 300 süs ağacı dikilmesi planlandı. Cadde ışıklandırmanın ardından, led armatürlerle donatılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, şehrin tarihi mekan ve caddelerinin yeniden tasarlandığını söyledi.

Sekmen, " Kongre , Mumcu, Erzincankapı, Bat Pazarı, Uzundere, Pasinler ve Gürcükapı'dan sonra bu kez de Tahtacılar'da Prestij Caddesi'nin yapımına başladık. Yaya ve araç trafiğinin yoğun bir şekilde yaşandığı bu yerde yapılan yenileme çalışmasında asfalt, altyapı, andezit bordür, yeşillendirme, ışıklandırma ve aydınlatmalar yapılıyor" dedi.