Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin üstyapı hizmetleri

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin üstyapı hizmetleri
Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin üstyapı hizmetleri
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi son üç ayda kent genelindeki kırsal alanlarda toplam 3 bin 414 kilometre yol yaptı.Belediyeden yapılan...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi son üç ayda  kent genelindeki kırsal alanlarda toplam 3 bin 414 kilometre yol yaptı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında kentteki kırsal alanlarda toplam 3 bin 414 kilometre yol yaptığı belirtildi.

Çalışmalar kapsamında, bin 247 kilometre arazi ve yayla yolu, 532 kilometre stabilize yol, 212 kilometre yol onarım, bin 423 kilometre yol bakımı ve problemli olan kör noktalara ulaşım ağı sağlandığı kaydedildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, kentte dağ-taş demeden kırsalda hummalı bir çalışma yaptıklarını ifade ederek, şehir merkezinde yapılan hizmetin aynısını ilçelere de götürdüklerini vurguladı.

Alternatif yollar açarak vatandaşlara yeni ulaşım ağları sunduklarını belirten Sekmen, şöyle devam etti:

"Aşkale, İspir, Pazaryolu, Aziziye ilçelerine ait muhtelif mahalle ve yollarda 262 kilometre arazi ve yayla yolu, 172 kilometre stabilize yol, 76,5 kilometre yol onarım, 244 kilometre yol bakım işleri yapıldı. Hınıs, Karaçoban, Tekman ilçelerine ait muhtelif mahalle yollarında 293 kilometre arazi ve yayla yolu, 61 kilometre stabilize yol, 294 kilometre yol bakım, 15 kilometre yol onarım ve yapım işi tamamlandı. Horasan, Karayazı, Köprüköy, Pasinler ilçelerine ait muhtelif mahalle yollarında 196 kilometre arazi ve yayla yolu, 634 kilometre yol bakım, 111 kilometre stabilize yol, 14 kilometre yol onarım ve yapım işi gerçekleştirildi. Tortum, Uzundere, Palandöken, Yakutiye ilçelerine ait muhtelif mahalle yollarında 204 kilometre arazi ve yayla yolu, 56 kilometre yol bakım, 51 kilometre stabilize yol yapıldı, 35 kilometrelik yol da onarıldı. Narman, Oltu, Olur, Şenkaya, Çat ilçelerine ait muhtelif mahalle yollarında ise 290 kilometre arazi ve yayla yolu, 195 kilometre iş makineleri ile yol bakım, 137,5 kilometre stabilize yol yapımı, 72 kilometrelik yolda onarım ve bakım işi gerçekleştirildi."

Büyükşehir Belediyesi'ne ait şantiyelerde üretilen 11 bin ton asfalt yama malzemesi ile tüm ilçelerde yama çalışması yapıldığını da kaydeden Sekmen, 52 kilometre ikinci kat asfalt kaplama, 602 metre uzunluğunda 10 menfez yapımı ve 1453 metre uzunluğunda da 24 istinat duvarının yapıldığını ifade etti.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Ulaşım

  ,

  Daire

  ,

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kent