Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin yeşillendirme çalışmaları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin yeşillendirme çalışmaları
Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin yeşillendirme çalışmaları
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin, kent genelinde başlattığı yeşillendirme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.Belediyeden yapılan...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin, kent genelinde başlattığı yeşillendirme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, belediye ekiplerince başlatılan kentsel estetik, peyzaj ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Ekiplerin, yeşil bir çevre için mevsimsel değişikliklere dayanıklı olan ağaç türleriyle şehri rengarenk bir floraya dönüştürdüğü ifade edilen açıklamada, şunlara yer verildi:

"Ekiplerin, büyük bir özen ve itinayla yürüttükleri ağaçlandırma çalışması kapsamında 3 ayda 5 bin ağacı toprakla buluşturdu. Ağaçlandırma çalışması kapsamında birçok cadde ve meydana süs elması, süs eriği, süs armudu, huş, ıhlamur, akçaağaç, alıç, mavi ladin ve dışbudak türünde ağaçlar dikildi. Yıl sonuna kadar huş, mavi ladin, süs eriği, süs elması, süs armudu, ıhlamur, akçaağaç, dışbudaktan oluşan 3 bin ağaç daha, birçok cadde ve karayoluna dikilecek. İkinci etap ağaç dikimiyle 2015 yılında kent merkezinde mevsimsel değişikliklere dayanıklı toplam 8 bin ağaç toprakla buluşturulmuş olacak."


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Mavi

  ,

  Belediye

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kent

  ,

  Cadde

  ,

  2015