Erzurum Fuar ve Kongre Merkezi temel atma töreni

Erzurum Fuar ve Kongre Merkezi temel atma töreni
Erzurum Fuar ve Kongre Merkezi temel atma töreni
- Erzurum Büyükşehir Belediyesince 10 bin metrekare kapalı alan üzerine yapılacak Fuar ve Kongre Merkezi'nin temeli törenle atıldı

ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 bin metrekare kapalı alan üzerinde yapılacak, Fuar ve Kongre Merkezi'nin temeli törenle atıldı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum'un ticaret, kültür ve sanayi alanlarında önemli bir konuma gelmesi için çalıştıklarını söyledi. 

Temelini attıkları alanda üçlü bir projeyi hayata geçireceklerini belirten Sekmen, "Biri fuar merkezi. 10 bin metrekare kapalı alan üzerinde olacak. Yan tarafında kongre merkezi, hemen onun yanında da bir spor kompleksi olmak üzere üçlü bir proje. Burada fuar alanının temelini atıyoruz. Arzumuz Erzurum'un kültür, ticaret ve sanayi şehri olarak bu projelerle hizmet vermesidir" dedi. 

Kentin geçmişte bölgesinin ticaret merkezi olduğunu anımsatan Sekmen, daha sonra ticari yarışta geri kaldığını söyledi. 

Son yıllarda Erzurum'da ciddi yatırımlar yapıldığına işaret eden Sekmen, şöyle konuştu:

"İnşallah yapacağız yatırımlarla Erzurum'u farklı bir noktaya taşımayı hedefliyoruz. Burası dört bölümden oluşan bir alan. İddia ediyorum burada 15 günde bir fuar tertiplenecek. Hatta burası yetmeyecek ve büyütmemiz gerekecek çünkü burası çok hareketli bir bölge. Sadece Erzurum değil, onlarca vilayet ve ülkeye hitap edecek. Buranın açılışını yaparken kongre merkezinin temelini atacağız. O da örnek bir proje. Bu projeyle inşallah farklı kültürel faaliyetler yapacağız."

Törene Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt ve çok sayıda davetli katıldı.