"Erzurum, Kars ve Ardahan İlleri Toplumsal Kalkınma Girişimi" Projesi

"Erzurum, Kars ve Ardahan İlleri Toplumsal Kalkınma Girişimi" Projesi
"Erzurum, Kars ve Ardahan İlleri Toplumsal Kalkınma Girişimi" Projesi
ERZURUM (AA) - "Erzurum, Kars ve Ardahan İlleri Toplumsal Kalkınma Girişimi" Projesi kapsamında Aziziye ilçesinde açılan "Kadın Ceket Dikimi" kursu...

ERZURUM (AA) - "Erzurum, Kars ve Ardahan İlleri Toplumsal Kalkınma Girişimi" Projesi kapsamında Aziziye ilçesinde açılan "Kadın Ceket Dikimi" kursu sona erdi.

Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Şirketi tarafından desteklenen, Atatürk Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen ve yaklakış 2 ay süren eğitimlere, 12 kadın kursiyer katıldı.

Aziziye Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen sertifika töreninde, kursu başarıyla tamamlayan kadın kursiyere sertifikaları verildi.

Sertifika töreninde konuşan İlçe Kaymakamı Zafer Öz, "Elimizi taşın altına birlikte koyuyoruz. Hocalarımızla beraber memlekete hizmet etmek istiyoruz. Taşın altına elini sokak isteyenlerin bir araya gelmesiyle bu manzara ortaya çıktı" dedi.

Bu tür etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten İlçe Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ise  bu tür çalışmaların birlik beraberlik içinde nesilden nesile aktarılması temennisinde bulundu.

Proje Koordinatörü Mükerrem Kaya'da, Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı güzergahında, toplumsal ve kırsal kalkınmaya yönelik projelerin halkın refah seviyesini artırması ve işsizlik sorununu azaltması için meslek edindirme kurslarına yönelik desteklerinin devam edeceğini bildirdi.