Erzurum liseler arası voleybol il birinciliği

Erzurum liseler arası voleybol il birinciliği
Erzurum liseler arası voleybol il birinciliği
ERZURUM (AA) - Liseler arası erkekler voleybol il birinciliğinde, Erzurum Spor Lisesi şampiyon oldu.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM)...

ERZURUM (AA) - Liseler arası erkekler voleybol il birinciliğinde, Erzurum Spor Lisesi şampiyon oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) ile Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen liseler arası voleybol il birinciliğinde bayanlarda Erzurum Merkez Anadolu Lisesi, erkeklerde ise Erzurum Spor Lisesi şampiyon oldu.

Erkekler final maçında Kazım Karabekir Spor Salonunda Erzurum Spor Lisesi ile Oltu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşılaştı.

Maçı 3-0 kazanan Erzurum Spor Lisesi şampiyonluğu kazanarak  üst üste üçüncü zaferine imza attı. Turnuvada ikinciliği Oltu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncülüğü Aşkale Çok Programlı Lise dördüncülüğü de Aşkale İMKB Anadolu Lisesi elde etti.

Voleybol il birinciliğinde erkeklerde ilk dördü paylaşan takımlara kupaları ve madalyaları verildi.

Madalya töreninde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, voleybolun nezih bir spor dalı olduğunu ve bu branşta mücadele veren sporcuların voleybola yakışır nitelikte sportmence mücadele ettiğini söyledi.

Şampiyon olan takımları kutlayan Taşkesenligil, "İnanıyorum ki, Erzurum Spor Lisesi grup maçlarını geçerek adını Türkiye finallerine yazdıracak. Çok iyi bir kadrosu ve teknik ekibi var. Kendilerine güveniyoruz. Turnuvanını fair play ölçüleri içinde tamamlanmasının gururunu yaşıyoruz" diye konuştu.