Erzurum Valiliğinin yatırımları

Erzurum Valiliğinin yatırımları
Erzurum Valiliğinin yatırımları
ERZURUM (AA) - Erzurum Valiliği, geçen yıl Nisan ayından itibaren 700 milyon liranın üzerinde yatırım yaptı.Valilikten yapılan yazılı...

ERZURUM (AA) - Erzurum Valiliği, geçen yıl Nisan ayından itibaren 700 milyon liranın üzerinde yatırım yaptı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıl Nisan ayından günümüze kadar 700 milyon liranın üzerinde yatırım yapıldığı bildirildi. 

Türkiye genelinde, 30 büyük şehirdeki İl Özel İdareleri'nin kapanmasından sonra görevlerinin bir kısmı valiliklere bağlı yeni açılan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarına (YİKOB) devredildiği hatırlatılan açıklamada, "Bir buçuk yıl içerisinde Erzurum'un tüm ilçelerine toplamda 700 milyon liradan fazla yatırım gerçekleştirdik. Yaptığımız bu yatırımlar içerisinde Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı yatırımları başta olmak üzere Kalkınma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın yatırımları bulunmaktadır" denildi.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kampüsü ihalesinin 9 Aralık'ta gerçekleştirileceği de hatırlatılan açıklamada, yaklaşık 52 dönüm arazi  üzerinde inşa edilmesi planlanan yeni Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nün, modern mimarinin yanında geleneksel Selçuklu Mimarisi motiflerini taşıyacağı kayedildi. Açıklamada, "Sosyal medya üzerinde yayınlanan projen halk tarafından tam puan aldı. Dev proje, Erzurum İtfaiye Daire Başkanlığı'nın da bulunduğu Abdurrahman Gazi Türbe yolunda gerçekleştirilecek." denildi. 

Açıklamada İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı birçok binanın onarıldığı, Oltu ile Uzundere ilçelerinde yeni İlçe Emniyet Amirliği binaları yapıldığı da ifade edildi.