Erzurum Valisi Altıparmak'a ziyaret

Erzurum Valisi Altıparmak'a ziyaret
Erzurum Valisi Altıparmak'a ziyaret
ERZURUM (AA) - Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, bir grup öğrenciyle Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ı ziyaret etti.Aziziye Tabyaları yürüyüşüne...

ERZURUM (AA) - Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, bir grup öğrenciyle Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ı ziyaret etti.

Aziziye Tabyaları yürüyüşüne katılmak üzere Beykozlu öğrencilerle kente gelen Kaymakam Katırcı'yı makamında kabul eden Altıparmak, kentle ilgili ve ve tabyalar yürüyüşü hakkında öğrencilerin görüşlerini aldı.

Altıparmak, İstanbul'dan gelerek yürüyüşe katılan Katırcı'ya ve öğrencilere teşekkür ederek, kentte düzenlenecek etkinliklerde kendilerini görmek istediklerini belirtti.

Ziyaret esnasında, bir dönem Yakutiye Kaymakamı olarak görev yapan Kaymakam Katırcı, Aziziye Tabyalarına saygı yürüyüşünün, Çanakkale Zaferi ruhuyla yapılmasının batıdaki insanların etkinliklere katılımını sağlaması açısından önemli olduğunu dile getirdi.

Yürüyüşe 27 öğrenci ve 3 öğretmenle katıldıklarını ifade eden Katırcı, "Aziziye Tabyalarına saygı yürüyüşünün İstanbul'daki öncüsü olacağız. Öğrencilerimiz Erzurum'u çok beğendi, kafalarındaki doğu ön yargısı aşılmış oldu. Bizleri Erzurum'da misafirperver bir şekilde karşılayan tüm kurumlara ve Erzurumlulara teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Altıparmak, ziyaret sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.