Erzurum ve Iğdır'da Bereket Ormanı oluşturuldu

Erzurum ve Iğdır'da Bereket Ormanı oluşturuldu
Erzurum ve Iğdır'da Bereket Ormanı oluşturuldu
- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca yürütülen Gönül Elçileri Projesi kapsamında Erzurum ve Iğdır'da oluşturulan "Bereket Ormanı"na fidan dikildi

ERZURUM/IĞDIR (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve  Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca yürütülen Gönül Elçileri Projesi kapsamında Erzurum ve Iğdır'da "Bereket Ormanı"nda fidanlar toprakla buluşturuldu.

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Kirimetçi Tabyalarında düzenlenen etkinlikte, Emine Erdoğan adına fidan dikti.

Altıparmak, burada yaptığı konuşmada, çam fidanlarını toprakla buluşturduklarını söyleyerek, "Her yerde olduğu gibi burada da pozitif ayrımcılık yapıldı ve en güzel fidanlar hanımlar adına dikildi. Fidanları diktik, can sularını verdik. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Vali Altıparmak'ın eşi Özden Altıparmak, proje kapsamında Erzurum'da dikili ağacı olduğunu dile getirerek, "Yıllar sonra yolumuz bu tarafa düşerse ağaçlarımıza bakacağız. Erzurum'un çehresi değişecek. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Erzurum Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner ise 10 hektarlık Kiremitçi Tabyalarında sonbahar döneminden itibaren 3 bin sarıçam, 6 bin huş fidanı olmak üzere 9 bin fidan diktiklerini söyledi.

- Iğdır

Tuzluca ilçesi mevkisindeki alanda düzenlenen fidan dikim töreninde Iğdır Valisi Davut Haner, eşi Sema Haner ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve vatandaşlar hazırlanan bölümlere fidanlarını dikti.

Burada Emine Erdoğan'ın göndermiş olduğu fidan da Davut Haner tarafından toprakla buluşturuldu.

Vali Haner, yaptığı açıklamada, Türkiye 'de orman varlığını artırmak için çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, "Bereket Ormanları Projesi için bütün hanımları sahiplenmeye davet ediyorum. Ülkemizdeki orman varlığının artmasında çok önemli bir yere sahip bu proje" dedi.

Haner, vatandaşların gösterdiği ilgiden son derece memnun kaldıklarını söyledi.

İki yıl içinde Iğdır'daki orman varlığını iki kat artırmak istediklerini vurgulayan Haner, "Bu alanda 500 fidan dikildi. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu, geçtiğimiz aylarda kentimizi ziyaret etmiş ve bizlere bir hedef vermişti. Hedef doğrultusunda bugüne kadar 10 bin civarında fidanı toprağa kavuşturduk. Hedefimiz iki yıl içinde orman varlığını iki katına çıkarabilmek" şeklinde konuştu.