"Erzurum Winterfest 2014"

"Erzurum Winterfest 2014"
"Erzurum Winterfest 2014"
- Meşaleli ve atlı kızaklı kortej yürüyüşü yapıldı

ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Erzurum Winterfest 2014" etkinlikleri kapsamında meşaleli ve atlı kızaklı kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Narmanlı Camisi önünde toplanan ve AK Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, atlı kızakçı ve ciritçilerin de bulunduğu, meşaleler taşıyan grup, Cumhuriyet Caddesi'nden Havuzbaşı'na kadar yürüdü.

Kortejde, boks, kayak, atletizm, buz pateni, curling, short track başta olmak üzere birçok branştan sporcu ve yönetici, Türk bayrağı ve kulüplerinin flamalarını taşıdı.

Yürüyüş sırasında bayrak taşıyan ve Kırgız kıyafeti giyen ciritçi Baki Bayraktutan (82), vatandaşların ilgisini çekti.

Havuzbaşı'ndaki Erzurum Kent Meydanı'nda sona eren yürüyüşün ardından ışık ve havai fişek gösterileri yapıldı.

TRT sanatçılarının verdiği konserin ardından şarkıcı Murat Dalkılıç sahne aldı. Son albümünden de şarkılar seslendiren Dalkılıç'ın konseri katılımcılardan ilgi gördü. Konser sırasında otizmli bir çocuk, zorla sahne çıkarak sanatçıya sarıldı. Dalkılıç'tan mikrofonu alan çocuk, bir süre sahnede gezindi.

Sekmen ile Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Mehmet Erol Yarar, sanatçılara birer plaket verdi.

Yarar, etkinlikte yaptığı konuşmada, kayak sporunun kalkınmada önemli bir branş olduğunu belirterek, ailelerden çocuklarını kayağa yönlendirmesini istedi.

"Erzurum Winterfest 2014" gibi organizasyonların önemli olduğunu dile getiren Yarar, "Bilhassa kış turizmi için önemli bir organizasyon. Ailelerimizin, çocuklarını dağa spor yapmaya göndermesini istiyoruz. Kayak merkezlerimiz sporcularımızın hizmetinde" diye konuştu.