Erzurum yılbaşı için konuklarını bekliyor

Erzurum yılbaşı için konuklarını bekliyor
Erzurum yılbaşı için konuklarını bekliyor
- Kış turizminin gözde merkezlerinden Erzurum, yılbaşı tatili için konuklarını en iyi şekilde ağırlamaya hazırlanıyor - TÜRSAB Kuzeydoğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Üyesi Karadaş: - "Yılbaşı gecesi, kayak gösterileriyle kayak festivalleriyle gece kayağıyla dolu dolu bir gece geçiriyoruz. O nedenle güzel bir yılbaşı tatili geçirmek isteyenleri buraya bekliyoruz"

ERZURUM (AA) - YUNUS OKUR - Son yıllarda kış turizmine yapılan yatırımlarla adından söz ettiren Erzurum, dünyanın sayılı kayak pistlerini barındıran Palandöken Kayak Merkezi ile yılbaşında tatilcileri ağırlayacak.

Erzurum'da turistlere kayak zevkinin yanı sıra cağ kebabı, kadayıf dolması ve kesme çorbası gibi yöresel lezzetler ve birçok eğlence programı da sunulacak.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Kuzeydoğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Üyesi İshak Karadaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yılbaşında eşsiz bir tatil geçirmeleri için herkesi Erzurum'a beklediklerini söyledi.

Yılbaşı gecesinin Erzurum'da geçirilmesinin, her zaman çok ayrıcalıklı bir tatil olduğunu ifade eden Karadaş, şöyle konuştu:

"Gerçekten yılbaşı burada muhteşem geçiyor. İlimizdeki kayak merkezi konumu ve özelliği itibarıyla kayakçılara eşsiz güzellikte kayak yapma imkanı sunuyor. Kar kalitesi ve 24 özel pistiyle hizmet verdiğimiz kayak merkezimizde ayrıca lüks otellerle tatilcilere eşsiz bir tatil imkanı sunuyoruz. Yılbaşı gecesi, kayak gösterileriyle kayak festivalleriyle gece kayağıyla dolu dolu bir gece geçiriyoruz. O nedenle güzel bir yılbaşı tatili geçirmek isteyenleri buraya bekliyoruz."

- "Uygun fiyat için erken rezervasyon yaptırın" 

Yılbaşında otellerdeki doluluk oranlarının her zaman yüzde 100'e ulaştığına dikkati çeken Karadaş, yılbaşı tatilini kentte geçirmek isteyen tatilcilerin uygun fiyata yer bulabilmek için rezervasyonlarını son güne bırakmamalarını tavsiye etti. 

Karadaş, kentin kayak dışında sunduğu imkanlarla Erzurum'a gerek yılbaşı gerekse kış tatili için gelen herkesin büyük bir memnuniyetle ayrıldığını dile getirerek, şunları kaydetti: 

"Burada artık sadece kayak yok. Burada buz hokeyi, buz pateni pistlerimiz ve salonlarımız var. Gelen misafirlerimiz buradan da faydalanabilir. Artık Erzurum bu konuda bir marka oldu. Kış sporlarıyla ilgili her türlü aktivite mevcut. Misafirlerimizin istediği sporlardan faydalanmasına yardımcı olunuyor. Yine Erzurum'un iklimi soğuk ama insanları çok sıcak kanlıdır. Buraya tatil için gelen misafirlerimiz, eşsiz yöresel mutfağımızdan da faydalanabiliyor. Misafirlerimiz, buranın cağ kebabını, kadayıf dolmasını yiyip daha sonra da kayağını yapıp, buranın tadını çıkaracak. Bu yüzden bütün misafirlerimizi Erzurum'a bekliyoruz."