Erzurum'a "Hafif Raylı Sistem" Projesi

Erzurum'a "Hafif Raylı Sistem" Projesi
Erzurum'a "Hafif Raylı Sistem" Projesi
ERZURUM (AA) - Erzurum Düşünce ve Strateji Merkezi Başkanı Vahdet Nafiz Aksu, Erzurum için "Hafif Raylı Sistem" Projesi'nin yeniden gündeme alınması...

ERZURUM (AA) - Erzurum Düşünce ve Strateji Merkezi Başkanı Vahdet Nafiz Aksu, Erzurum için "Hafif Raylı Sistem" Projesi'nin yeniden gündeme alınması gerektiğini belirtti.

Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, seçim öncesinde ülke çapında vizyon projelerin gündeme alınmasını, tartışılmasını ve üzerinde mutabakata varılmasını olumlu bulduklarını bildirdi.

Erzurum için "Hafif Raylı Sistem" Projesi'nin önemine değinen Aksu, şunları kaydetti:

"Hafif Raylı Sistem Projesi'ni 2011 seçimleri öncesinde detaylı bir çalışma sonrası açıkladık. Bu proje ile uydu kentler, hastaneler, üniversiteler, kayak tesisleri ve oteller birbirine bağlanacak. Böylelikle 100 bini aşkın öğrenci, ağır kış şartlarında duraklarda üşümekten kurtulacak, rahat, konforlu ve daha hızlı ulaşım imkanına kavuşacak. Proje, aynı zamanda kış turizmi açısından da önem taşıyor. Bu proje geleceğin büyük ve çağdaş Erzurum'una çok yakışacak. Bu çerçevede şehrimiz için önemli gördüğümüz Erzurum'un Hafif Raylı Sistem Projesi yeniden gündeme alınmalı, tartışılmalı, olgunlaştırılmalı.  Demokrasi şöleni olan seçim ortamı buna vesile kılınmalı. Tüm siyasi partilerimizin muhterem adaylarının bu projeye ilgisini diliyoruz. Özellikle yerel yöneticilerimizin bu konuya daha dikkatli ve titizlikle eğilmelerini bekliyoruz."