Erzurum'a kurulacak uluslararası çağrı merkezi

Erzurum'a kurulacak uluslararası çağrı merkezi
Erzurum'a kurulacak uluslararası çağrı merkezi
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum milletvekili adayı Mustafa Ilıcalı, Erzurum'da kurulacak uluslararası çağrı merkezi için alt yapının hazır olduğunu...

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum milletvekili adayı Mustafa Ilıcalı, Erzurum'da kurulacak uluslararası çağrı merkezi için alt yapının hazır olduğunu belirtti.

Ilıcalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzurum'da kurulması planlanan uluslararası çağrı merkezinin, sadece Erzurum'a değil bölgeye de faydalı olacağını söyledi.

Hindistan 'ın bu alandaki yatırımlarla milyonlarca dolar girdi elde ettiğine işaret eden Ilıcalı, şunları kaydetti:

"Merkez ilk aşamada İngilizce ve Arapça hizmet verecek. 10 yıl önce kurduğumuz çağrı merkezlerine bazı kesimler tepki göstermişti ancak kısa sürede görüldü ki, Erzurum bu iş için ideal bir bölge. Erzurum'un ve bölgenin kalkınmasına ivme kazandıracak, uluslararası çağrı merkezini oluşturmamızın vakti gelmiştir. Bu konuda altyapı sorunu yoktur. Arapça konusunda Suriyeli gençlerden yararlanabiliriz. Kurulacak uluslararası çağrı merkezi,  milyonlarca liralık dolar girdisi sağlayacak ve bölgede işsizlik oranı önemli ölçüde düşecektir." 

Ilıcalı, merkezin kuruluş çalışmalarına 1 Kasım'dan sonra başlanacağını sözlerine ekledi.