Erzurum'a "Raylı Sistem Projesi"

Erzurum'a "Raylı Sistem Projesi"
Erzurum'a "Raylı Sistem Projesi"
- Başkan Sekmen: "Projelerimiz hayata geçtiğinde Erzurum'da çağın gereksinimlerine uygun ve bölgeye model olacak muhteşem bir ulaşım ağı oluşturacağız"

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Raylı Sistem Projesi toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, göreve geldiği günden bu yana kentin ulaşım problemlerine çözüm üretmeye çalıştığını söyledi.

Projenin hayata geçmesiyle kentte çağın gereksinimlerine uygun ve bölgeye model olacak muhteşem bir ulaşım ağı oluşturacaklarını ifade eden Sekmen, şöyle konuştu:

"Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin ve ekibi, İstanbul 'da Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve bu işte uzman olan heyetle bir araya geldi. Metropol kentlerde kullanılan bu sistemin Erzurum'da oluşturulması konusunda fizibilite çalışması yapıldı. Toplantıda ayrıca şehir ulaşımıyla ilgili Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin projeleri de bilim adamlarına aktarıldı. Gerek raylı sistem, gerekse de ulaşım alternatiflerinin masaya yatırıldığı bu görüşme ve toplantıları çok önemsiyoruz. Projelerimiz hayata geçtiğinde Erzurum'da çağın gereksinimlerine uygun ve bölgeye model olacak muhteşem bir ulaşım ağı oluşturacağız."