Erzurum'a yapılacak eğitim yatırımları

Erzurum'a yapılacak eğitim yatırımları
Erzurum'a yapılacak eğitim yatırımları
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, kente 150 milyon liralık eğitim yatırımı yapılacağını bildirdi.Yavilioğlu, yaptığı...

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, kente 150 milyon liralık eğitim yatırımı yapılacağını bildirdi.

Yavilioğlu, yaptığı açıklamada, eğitim yatırımlarının ihalelerinin kentte yapılmaya başlandığını belirterek, Erzurumlu yatırımcıların bunlara ilgi göstermeleri istedi.

Yatırımcıların kentin gelişmesine, istihdamına katkı sağlaması gerektiğini ve yapılacak yatırımlar sayesinde Erzurum'un eğitim şehri olacağının altını çizen Yavilioğlu, 2014-2016 yatımı bütçesinin 150 milyon tutarında olduğunu ifade etti.

Bu kapsamda 15 okul, 272 derslik yapılacağını açıklayan Yavilioğlu, şunları kaydetti:

"Bin 450 öğrencinin barınacağı 8 yurt, ayrıca spor salonları, atölyeler, laboratuvar ve anaokulu gibi eğitim yatırımları  planlanmıştı. Planlanan yatırımlar artık ihale ediliyor. Eğitim yatırımlarının planlama ve ihale süreçleri herhangi bir aksama olmadan, ilgili birimlerce yürütülmekte. İhalelerin tamamı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, YİKOB ve Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce, Erzurum'da yapılmaktadır."

Planlanan okul, yurt, spor salonu, laboratuvar ve atölye ihalelerinin bir kısmının yapıldığını anımsatan Yavilioğlu, ihalelere Erzurumlu firmaların, yatırımcıların katılmasının kentin gelişmesine ve ilde işsizliğin azalmasına katkı sağlayacağını vurguladı.

Yavilioğlu, yatırımlarla kentin eğitim kalitesi ve kapasitesinin önemli derecede artacağına dikkati çekti.