Erzurum'da 10 ambulans hizmete girdi

Erzurum'da 10 ambulans hizmete girdi
Erzurum'da 10 ambulans hizmete girdi
- Sağlık Bakanlığı tarafından alınan 798 ambulanstan 10'u Erzurum'da hizmete başladı

ERZURUM (AA) -  Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 798 ambulanstan 10'u Erzurum'da hizmete girdi.

Vali Yardımcısı Ertuğrul Egemen, 112 Komuta Merkezi'nde düzenlenen törende, sağlık çalışanlarının büyük bir özveriyle hizmet verdiğini söyledi.

Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik de Sağlık Bakanlığı tarafından gönderile 10 ambulansla Erzurum filosunun 75'e yükseldiğini belirtti.

Bu sayede ihtiyacı olan vatandaşa daha etkin ve daha kısa sürede ulaşma imkanı bulacaklarını ifade eden Vançelik, "Ambulanslarımızı Oltu, Hınıs, Karayazı, Pasinler, Tortum, Horasan, Köprüköy, Yakutiye ve Palandöken ilçelerimizde görevlendireceğiz. Bu ilçelerimiz arasında geçen yıl da ambulans verdiğimiz ilçeler var. Oradaki araçları, Narman, Şenkaya, Uzundere, Pazaryolu ve Olur ilçelerine tahsis edeceğiz" dedi.

Vançelik, 112 Acil Sağlık Hizmetleri'nde çalışan personelin kıyafetlerinin de yenilendiğini ve ambulanslarda da yol kaydı yapan bir kameranın mevcut olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Kontakt açılımıyla çalışan bir kayıt sistemimiz mevcut. Vatandaşlarımız çok büyük duyarlılıkla arkasında hasta olduğu sürece ambulansa yol veriyor. Biz dakikayla değil saniyelerle yarıştığımız için bazen anlayış eksikliği olan arkadaşlarımıza rastlayabiliyoruz. Bu kayıtlarla ambulansın geçiş önceliği olan noktalarda geçiş verilmemişse bu kayıtları il emniyet müdürlüğüne verip o kişiler hakkında da cezai müeyyidelerin uygulanmasını temin etmiş olacağız."

Vançelik, bu ambulansların her birinin 200 bin liraya mal olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından ambulansların anahtarları sürücülerine teslim edildi.