Erzurum'da 183 okul kantini ve yemekhanesi denetlendi

Erzurum'da 183 okul kantini ve yemekhanesi denetlendi
Erzurum'da 183 okul kantini ve yemekhanesi denetlendi
ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, eğitim öğretim yılı başından itibaren 183 okul kantini ve yemekhanesinde denetim faaliyeti...

ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, eğitim öğretim yılı başından itibaren 183 okul kantini ve yemekhanesinde denetim faaliyeti yapıldığını bildirdi. 

Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Vali Altıparmak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde incelemelerde bulunarak, İl Müdürü Osman Akar'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bu yıl eğitim öğretim dönemi başlangıcından itibaren 183 okul kantini, yemekhanesinde denetleme yapıldığını kaydeden Altıparmak, öğrencilerin güvenli beslenmesi konusunda, kantin, kafeterya gibi yerlerde denetimlerin sürekli olarak yapılması talimatı verdi.

Altıparmak, gelişme çağında çocukların, yeterli, dengeli ve sağlıklı gıdalarla beslenmesinin, fiziksel ve zihinsel gelişimleri açısından taşıdığı öneme işaret ederek, şunları kaydetti: 

"Bunun eksikliğinde birçok sağlık problemi ortaya çıkabilmektedir. Sağlıklı ve dengeli beslenme aslında koruyucu hekimliğe de hizmet eden bir unsurdur. Biz de devlet olarak gelecek neslimizi koruma adına her türlü tedbiri almak zorundayız. Bu kapsamda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü gıda ekiplerimizce tüm eğitim kurumlarımızda ve çevresindeki gıda işletmelerine yönelik yoğun denetimler yapmaktayız."