Erzurum'da açılan yaz kursları ilgi görüyor

Erzurum'da açılan yaz kursları ilgi görüyor
Erzurum'da açılan yaz kursları ilgi görüyor
ERZURUM (AA) - Palandöken Belediyesi, 600 gence yaz kurslarıyla eğitim veriyor.Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksinde, satranç,...

ERZURUM (AA) - Palandöken Belediyesi, 600 gence yaz kurslarıyla eğitim veriyor.

Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksinde, satranç, yüzme, halk oyunları, gitar, kara kalem resim, keman ve Kur'an-ı Kerim kursları ücretsiz veriliyor.

Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, kurslarda öğrencilerin hocaları nezaretinde, Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiklerini söyledi.

Yaz Kur'an kursuna öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Bulutlar, şöyle konuştu:

"Milli ve dini bilgilerle beslenerek büyüyen çocukların yetiştirilmesi önemlidir. Bu konuda hizmet veren yaz Kur'an kurslarında görev yapan din görevlilerimiz de önemli bir görev üstlenmektedir. Bu şekilde çocuklarımız hem milli, dini bilgiler alıyor hem de yanlış davranışlardan uzak kalıyor. Merkezimizde yaz kursu olarak yaklaşık 600 kişiye kurs veriyoruz. En büyük ilgiyi ise Kur'an-ı Kerim kursu görüyor. Yaklaşık 360 çocuğumuz alanın da başarılı bir o kadar da tecrübeli 6 hoca tarafında eğitim verilmektedir. Emeği gecen tüm kurs hocalarımı ve personelimi tebrik ediyorum."

Kursiyerler ise kursların faydalı olduğunu belirterek, bu tür faaliyetlerin devam etmesi gerektiğini kaydetti.